jakie studia magisterskie po pedagogice

jakie studia magisterskie po pedagogice

Jakie są najczęściej Językach w Singapurze

Wiem od mojej rodziny i przyjaciół w Europie, że istnieje wiele nieporozumień, co językami w Singapurze. Oto szybki przegląd języków, które są naiwnie używanych w Singapurze.

Język administracji: English

Rząd Singapuru i przedsiębiorstw działają głównie w języku angielskim. Można dostać coś zrobić tylko z angielskiej: uzyskać linię Internet, negocjować, zamówić posiłek.mieszkalne domy z bala Większość centra telefoniczne oferują wybór języka, gdy najpierw dostać podłączony. Bez przerwy, angielski jest pierwszym rozwiązaniem. Powiedział, że szczególnie wśród starszego pokolenia, są ludzie, którzy nie mówią po angielsku. A czasami, może trzeba uprościć swój angielski podczas zamawiania posiłków.

jakie studia magisterskie po pedagogice

Niemal równie często jak po angielsku: Mandarin

Można obejść się mandaryńskiego w Singapurze prawie tak łatwo, jak można z angielskim. Generalnie tylko etnicznie chińskich Singaporeans mówić mandaryńskiego, a 20-30% populacji w Singapurze nie jest Chińczykiem.

Osoby młodsze, wykształcone z lat 80. począwszy, często korzystają z mandaryńskiego w ustawieniach nieformalnych i społecznych w połączeniu z odrobinę angielskiego i Singlish słów. Chińczycy mogą być używane nawet w spotkaniach biznesowych, jeśli każdy mówi po mandaryńsku, ale wynikających pisemne dokumenty oraz śledzić będzie w języku angielskim.

jakie studia magisterskie po pedagogice

Język narodowy: Malay

Malajskiego są wcześniejsze mieszkańcy wyspy Singapuru. Przy migracji wielu Chińczyków i Indian w ciągu ostatnich kilkuset lat, stały się one mniejszość. Ale Malajski ma status języka narodowego. Hymnem Singapuru jest w Malajski.

Malajski jest powszechnie używany w życiu codziennym, także Singapuru, którzy nie są etnicznie Malay. Wiele Malay słowa znalazły drogę do codziennego użytku i stały się częścią Singlish. Wiele nazw geograficznych wynika z Malajski, i nie jest niczym niezwykłym dla Chińczyków, zwłaszcza starszego pokolenia, mówić malajski lepiej niż angielski.
Artykuł napisany przez: