jakie studia magisterskie po pedagogice

jakie studia magisterskie po pedagogice

Jakie są najczęściej Językach w Singapurze

Wiem od mojej rodziny i przyjaciół w Europie, że istnieje wiele nieporozumień, co językami w Singapurze. Oto szybki przegląd języków, które są naiwnie używanych w Singapurze.

Język administracji: English

Rząd Singapuru i przedsiębiorstw działają głównie w języku angielskim. Można dostać coś zrobić tylko z angielskiej: uzyskać linię Internet, negocjować, zamówić posiłek. Większość centra telefoniczne oferują wybór języka, gdy najpierw dostać podłączony. Bez przerwy, angielski jest pierwszym rozwiązaniem. Powiedział, że szczególnie wśród starszego pokolenia, są ludzie, którzy nie mówią po angielsku. A czasami, może trzeba uprościć swój angielski podczas zamawiania posiłków.

jakie studia magisterskie po pedagogice

Niemal równie często jak po angielsku: Mandarin

Można obejść się mandaryńskiego w Singapurze prawie tak łatwo, jak można z angielskim. Generalnie tylko etnicznie chińskich Singaporeans mówić mandaryńskiego, a 20-30% populacji w Singapurze nie jest Chińczykiem.

Osoby młodsze, wykształcone z lat 80. począwszy, często korzystają z mandaryńskiego w ustawieniach nieformalnych i społecznych w połączeniu z odrobinę angielskiego i Singlish słów. Chińczycy mogą być używane nawet w spotkaniach biznesowych, jeśli każdy mówi po mandaryńsku, ale wynikających pisemne dokumenty oraz śledzić będzie w języku angielskim.

jakie studia magisterskie po pedagogice

Język narodowy: Malay

Malajskiego są wcześniejsze mieszkańcy wyspy Singapuru. Przy migracji wielu Chińczyków i Indian w ciągu ostatnich kilkuset lat, stały się one mniejszość. Ale Malajski ma status języka narodowego. Hymnem Singapuru jest w Malajski.

Malajski jest powszechnie używany w apartamenty noclegi velaves życiu codziennym, także Singapuru, którzy nie są etnicznie Malay. Wiele Malay słowa znalazły drogę do codziennego użytku i stały się częścią Singlish. Wiele nazw geograficznych wynika z Malajski, i nie jest niczym niezwykłym dla Chińczyków, zwłaszcza starszego pokolenia, mówić malajski lepiej niż angielski.
Artykuł napisany przez: koszula damska